Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

CARASKAL PERİYODİK KONTROLÜ

CARASKAL PERİYODİK KONTROLÜ

CARASKAL PERİYODİK KONTROLÜ

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre yasal olarak yılda en az bir kere Caraskal Periyodik Kontrolü yaptırılmalıdır.

Caraskal periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre, TS EN 14492-1+A1/AC, TS EN 13157+A1,  TS 2340 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan caraskal periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır.

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi  TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde caraskal kontrollerini yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra onaylı olarak hazırladığımız caraskal periyodik kontrol raporlarımızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

Motorlu ve manuel caraskal periyodik kontrolleri firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

CARASKAL PERİYODİK KONTROLÜ Hizmet Açıklaması

  • TSE ve  TS EN 14492-1+A1/AC, TS EN 13157+A1,  TS 2340 standartları na ve Çalışma Bakanlığı mevzuatlarına uygun Caraskal Periyodik Kontrolü,
  • Caraskal periyodik kontrolü ve yük testleri,
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi,
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan caraskal periyodik kontrol raporları,
  • TÜRKAK TS EN ISO/IEC 17020 Akreditasyonlu hazırlanan caraskal periyodik kontrol formları,

Ürün Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Caraskal periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Caraskal periyodik kontrolünü kimler yapabilir?
Caraskal periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Caraskal periyodik kontrol süresi ne kadardır?
Caraskal periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Caraskal periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Caraskal teknik özellikleri, kapasitesi Caraskal periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Caraskalların periyodik bakımları kontrol edilir. Caraskal çalışması, zincir kontrolünü içeren periyodik muayene yapılır. Caraskal gerekli şartları sağlıyorsa caraskala yük testi yapılır.
Caraskal yük testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
Caraskal yük testi statik yük testi ve dinamik yük testi olarak 2 aşamada yapılmaktadır. Statik yük testi için caraskal kapasitesinin 1,25 katı kadar yük, dinamik yük testi içinse vinç kapasitesinin 1,1 katı kadar yük iş yeri ve işverence kontrollerden önce hazırlanmalıdır.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Hizmet almak için lütfen iletişime geçiniz.
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi TS EN ISO/IEC 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button