Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

BAŞKENT İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MERKEZİ

2009 yılında kurulan Başkent İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Ölçüm Merkezi ile iş dünyasındaki yolculuğuna başlayan firmamız, sektöründe kısa sürede adını duyurmuş ve bu alanda Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında yer almayı başarmıştırKalitesi ve işine verdiği önemle hızla büyümeye devam eden firmamız kendi alanında, yurt genelinde sektöründe lider farklı birçok işyerinin Sağlık, Mühendislik, Çevre ve İş güvenliği ihtiyaçlarına cevap verir duruma gelmiştir.

Firmamız hizmet kalitesini arttırmak, müşterilerine daha hızlı ve en iyi hizmeti verebilmek için 2016 yılında yaptırmış olduğu kendi binasına taşınmıştır. 2000 metrekare kapalı alanda, deneyimli ve uzman kadrosu ile Sağlık, Mühendislik, Çevre ve İş güvenliği alanlarında Türkiye genelinde faaliyet göstermektedir.

Sektörü ile ilgili tüm teknolojileri, güncel mevzuat ve standartları takip ederek hizmetlerinin kalitesini her geçen gün artıran firmamız vermiş olduğu tüm hizmetler kapsamında sektöründe lider ve yol gösteren firmaların başında gelmektedir.

20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yapılacak olan işe giriş ve periyodik sağlık muayeneleri şirketimiz bünyesinde bulunan gezici mobil sağlık araçları ile iş yeri ortamında yasal mevzuatlara uygun ve son teknoloji ürünü cihazlarla iş gücü kaybına neden olmadan mobil sağlık taraması yapılmaktadır.

Kurumumuz Sağlık Bakanlığından alınmış olan Radyoloji Laboratuvarı ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı ruhsatına sahiptir. İşyerlerinde yapılan sağlık tetkikleri bünyemizde bulunan Sağlık Bakanlığından onaylı, çalışma izin belgesine sahip uzman doktorlar tarafından değerlendirilmektedir.

Firmamız T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 30.09.2014 tarihinde Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Yetki belgesini almış ve bu kapsamda iş yerlerine İş Güvenliği Uzmanlığı, İş Yeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli hizmetlerini vermektedir.

Firmamız 10 Ekim 2013 tarihinde İş Hijyeni ve Çevre Ölçümleri konusunda akreditasyon çalışmalarını tamamlayarak TÜRKAK tarafından“TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar” Standardı kapsamında akredite olan laboratuvarlar arasındaki yerini almıştır. TÜRKAK tarafından akredite edilen kuruluşumuz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 28741 Sayı ve 20 Ağustos 2013 tarihli İş Hijyeni Ölçüm, Test Ve Analizi Yapan LaboratuvarlarHakkında Yönetmelikkapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün yetki verdiği ilk üç laboratuvarlardan birisi olarak 04.11.2014 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Firmalarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda 1 Ocak 2016 tarihinde Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesinde açmış olduğumuz şubemizde de İşe Giriş ve Periyodik Sağlık taramaları ve yapılmaktadır.

Kaliteli hizmet verme konusunda en yüksek standartlara ulaşmayı hedef olarak belirleyen firmamız, bu doğrultuda 5 Ekim 2018 tarihinde kaldırma iletme ve basınçlı kapların periyodik kontrolü konusunda“TS EN ISO/IEC 17020 Uygunluk Değerlendirmesi-Çeşitli Tiplerdeki Muayene Kuruluşlarının İşletimi İçin Şartlar”standardından akredite A Tipi Muayene Kuruluşu olarak TÜRKAK tarafından yetkilendirilmiştir.

Saygılarımızla,

Tüm ekip ve ekipmanlarımızla sizlere hizmet vermekle onur duyarız...

  • İş sağlığı ve güvenliği konusunda güvenilir adres,
  • İş Hijyen Test ve Ölçümlerinde TÜRKAK 17025 Akredite Raporlandırma,
  • İş Ekipmanları Periyodik Test ve Kontrollerde TÜRKAK  17020 Akredite Raporlandırma,
  • Mobil Sağlık taramasında hastaneyle örtüşen, güvenilir klinik değer taşıyan sonuçlar,

Başkent İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Ölçüm Merkezi, en önemli ülke sermayemizin, insan kaynağımızın olduğunun bilincinde olarak, en iyi personeli ve yetişkin insan gücünü çalışma hayatına çekmek ve istihdamının sağlıklı ve güvenli bir iş ortamında devam ettirmek, bu yetişmiş insanlarımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlayarak üretim verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkan tanıyarak, işletme ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefler.

Erat volutpat

error: Content is protected !!
Call Now Button