Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

Mobil Sağlık Hizmetleri

Anasayfa » Mobil Sağlık Hizmetleri
SAĞLIK HİZMETLERİ
Türkiyenin her bölgesinde Mobil Sağlık Taraması

Mobil Sağlık Hizmetleri
Kurumumuz, Sağlık Bakanlığı Radyoloji ve Mikrobiyohttps://baskentsaglik.com.tr/odyometri-testi/loji Ruhsatlarına sahiptir. Ayrıca Mobil Sağlık Araçları Sağlık Bakanlığından Gezici Röntgen Sağlık Aracı, Gezici Odyometri Tarama, Numune Alma ve Solunum Fonksiyon Testi Sağlık Aracı yetki belgelerine sahiptir.
Detay

PA Akciğer Grafisi
Kurumumuz, Sağlık Bakanlığından radyoloji ruhsatına sahiptir. PA Akciğer Grafisi Raporu, Radyoloji Laboratuvarımızda Sağlık Bakanlığından onaylı Çalışma İzin Belgesine sahip, radyoloji uzmanı tarafından değerlendirilerek sonuç raporuyla birlikte verilmektedir.

Akciğer Grafileri Dijital Röntgen sistemiyle ILO Standartlarına uygun olarak çekilmektedir. Dijital Röntgen sistemi daha düşük radyasyon, sıfır tekrar çekim oranı, süratli görüntü oluşumu, yüksek görüntü kalitesi ve dijital kontrast ayarı, dijital arşivleme ve dijital görüntü transferi gibi avantajları sunmaktadır.

Akciğer Film görüntüleri DICOM formatında dijital ortamında teslim edilerek arşivleme siteminde az yer kaplaması görüntüde hiçbir bozulma riski olmadan yıllardır ilk çekildiği kalitede saklama imkanı sağlamaktadır.

  Detay…

Solunum Fonksiyon Testi
Solunum Fonksiyon testinin klinik değer taşıması açısından, FVC (Forced vital capacity) ölçümünde ekspirasyon süresi en az 3 saniye çoğunlukla 6 saniye tutulmaktadır. Kişinin testte uyum sağlamasında zorlanması durumunda FVC manevrası en az üç kez tekrarlanarak en iyi değer sonuç olarak alınmaktadır.
Detay…

Odyometri Testi (İşitme Testi)
Mobil sağlık taramasında Odyometri testlerinde 250-500-1000-2000-4000-6000 Hz frekanslarda hava yolu işitme eşikleri ve 500-1000-2000-4000 Hz frekanslarda kemik yolu işitme eşikleri tespit edilecektir.

Odyometri test sonucu Uluslararası Standart ISO 1999 ve Amerikan Ulusal Standardı ANSI S3-1 uygun olarak yapılamakta ve değerlendirilmektedir..

İşitme kaybının derecesi Hava Yolu işitme eşikleri değerlerine göre değerlendirilerek; Normal - Çok Hafif - Hafif - Orta - İleri - Total İşitme Kaybı şeklinde Odyometri testi raporlandırılmaktadır.

İşitme kaybının nedeni yani tipi, Hava ve Kemik Yolu eşik değerlerine göre değerlendirilerek; İletim Tipi - Sensori-Neural Tip - Mix Tip İşitme Kaybı şeklinde tespit edilmektedir.

Detay…

EKG (Elektrokardiyografi)
EKG (Elektrokardiyogram) cihaz olarak, genel olarak kalp hastalıklarında tanı koyabilmek için elektrotlar vasıtasıyla kalp atım grafik soncu gösteren tıbbi cihazlardır.

EKG (Elektrokardiyogram), kalp ve damar hastalıkları, kronik kalp yetmezlikleri gibi hastalığın önceden tespit edilmesinde en hızlı ve etkin yöntemdir.

Detay…

Laboratuvar Hizmetleri
Detay…

error: Content is protected !!
Call Now Button