Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

GENLEŞME TANKI PERİYODİK KONTROLÜ

GENLEŞME TANKI PERİYODİK KONTROLÜ

GENLEŞME TANKI TEST VE KONTROLÜ

Genleşme tankları basınç ayarı yapan tesisat ekipmanıdır. Genleşme tankı periyodik kontrolü iş güvenliği ve güvenli kullanım için bakım ve kontrol ve testten geçirilmelidir. Genleşme tankı periyodik kontrolleri firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Yasal zorunluluk kapsamında yer alan  genleşme tankı periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine, TS 1203 EN 286-1, TS EN 13445-5 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan genleşme tankı periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır. Firmamız TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde genleşme tankı periyodik kontrollerini yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra onaylı olarak hazırladığımız genleşme tankı periyodik kontrol raporlarımızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

GENLEŞME TANKI PERİYODİK KONTROLÜ Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılan genleşme tankı periyodik kontrolleri
  • Genleşme tankı ekipmanları kontrolü ve yük testleri
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan genleşme tankı periyodik kontrol raporları
  • TÜRKAK Akreditasyonlu hazırlanan genleşme tankı periyodik kontrol raporları

Ürün Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Genleşme tankı periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Genleşme tankı periyodik kontrolünü kimler yapabilir?
Genleşme tankı periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Genleşme tankı periyodik kontrol süresi ne kadardır?
Genleşme tankı periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Genleşme tankı periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Genleşme tankı teknik özellikleri, kapasitesi genleşme tankı periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Genleşme tanklarının periyodik bakımları kontrol edilir. Genleşme tankı deformasyonu kontrolü, bağlantıları ve filtrelerinin kontrollerini içeren periyodik muayene yapılır. Genleşme tankı gerekli şartları sağlıyorsa genleşme tankına hidrostatik basınç testi yapılır.
Genleşme tankı hidrostatik basınç testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
cevap1
soru 2?
Genleşme tankının muayenesinden önce genleşme tankının soğuk su ile hidrolik basınç testi için tüm hava boşaltılır. Genleşme tankı üzerinde bulunan emniyet ventili sökülür. Genleşme tankı tankından tesisata bağlantı kısımlarındaki vanalar tamamen kapatılır. Genleşme tankının başka çıkışları da kapatılır. Bütün boruların akış istikametine doğru eğilimli olduğu ve su, yağ gibi birikimlerin bir blöf vanasından dışarı atıldığı kontrol edilir. Genleşme tankı çevresinde yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin olmadığı kontrol edilir. Genleşme tankının içine en üst seviyesinden içeride hiç hava kalmayacak şekilde su ile doldurulur.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button