Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

PORTAL VİNÇ PERİYODİK KONTROLÜ

PORTAL VİNÇ PERİYODİK KONTROLÜ

PORTAL VİNÇ PERİYODİK KONTROLÜ

Portal vinç iş yerlerinde genellikle açık alanlarda kullanımı tercih edilen kaldırma ekipmanıdır. Tam portal ve yarı portal olarak çeşitleri vardır.Portal vinç periyodik kontrolleri firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kanunen yaptırılması zorunlu olan portalvinç periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine, TS 10116, TS 2340, TS ISO 9927-1 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlananportal vinç periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır. Firmamız TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde portal vinçkontrollerini yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra onaylı olarak hazırladığımız portalvinç periyodik kontrol raporlarımızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

PORTAL VİNÇ PERİYODİK KONTROLÜ Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılanportal vinç periyodik kontrolleri
  • Portalvinç ekipmanları kontrolü ve yük testleri
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlananportal vinç periyodik kontrol raporları
  • TÜRKAK Akreditasyonlu hazırlananportal vinç periyodik kontrol raporları

Ürün Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Portal vinç periyodik muayene yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Portal vinç periyodik kontrolünü kimler yapabilir?
Portal vinç periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir.Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Portal vinç periyodik kontrol süresi ne kadardır?
Portal vinçlerin periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Portal vinç periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Portal vinçlerin teknik özellikleri, kapasitesi portal vinç periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Portalvinçlerin periyodik bakımları kontrol edilir. Portal vinç çalışması, halat kontrolü, kanca kontrolü ve portalvinç konstrüksiyon kontrollerini içeren periyodik muayene yapılır. Portal vinç gerekli şartları sağlıyorsa portalvinç statik ve dinamik yük testleri yapılır.
Portal vinçlerin yük testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
Portal vinçlerin yük testi statik yük testi ve dinamik yük testi olarak 2 aşamada yapılmaktadır. Statik yük testi içinportalvinç kapasitesinin 1,25 katı kadar yük, dinamik yük testi içinse portalvinç kapasitesinin 1,1 katı kadar yük iş yeri ve işverence kontrollerden önce hazırlanmalıdır.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button