Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

FORKLİFT PERİYODİK KONTROLÜ

FORKLİFT PERİYODİK KONTROLÜ

FORKLİFT PERİYODİK KONTROLÜ

Forkliftler yükleri kaldırmak ve taşımak için kullanılan iş ekipmanlarından biridir. Forklift periyodik kontrolü firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Yasal yükümlülükler arasında yer alan forklift periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine, TS ISO 22915-2, TS EN ISO 3691-1,TS 10201 ISO 3184 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan forklift periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır. Firmamız TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde forklift periyodik test ve kontrolü yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz forklift periyodik kontrollerinden sonra onaylı olarak hazırladığımız forklift periyodik kontrol raporu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

FORKLİFT PERİYODİK KONTROLÜ Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılan forklift periyodik kontrolleri
  • Forklift ekipmanları kontrolü ve forklift yük testleri
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların forklift periyodik kontrol raporunda belirtilmesi
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan forklift periyodik kontrol raporları
  • TÜRKAK Akreditasyonlu hazırlanan forklift periyodik kontrol raporları

Ürün Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Forklift periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Forklift periyodik kontrol standartları nedir?
TS 10689,TS ISO 22915-2, TS EN ISO 3691-1, TS 10201 ISO 3184 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartları forklift periyodik muayenesinde kullanılmaktadır.
Forklift Periyodik kontrolünü kimler yapabilir?
Forklift periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Forklift periyodik kontrol süresi ne kadardır?
Forklift periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Forklift periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Forkliftlerin teknik özellikleri, kapasitesi forklift periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Forkliftlerin periyodik bakımları kontrol edilir. Forklift çalışması, forklift operatör belgesi kontrolü, forklift iç ve dış donanımlarının kontrollerini içeren periyodik muayene yapılır. Forklift gerekli şartları sağlıyorsa forklifte yük testi yapılır.
Forkliftlerin yük testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
Forklift yük testinden önce muayenesi yapılacak forklifte ait yük diyagramı üzerinde bulundurulmalıdır. Ve yük diyagramında belirtilen yükseklikteki belirtilen yükler kontrollerden önce hazırlanmalıdır.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button