Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

KALORİFER KAZANI PERİYODİK KONTROLÜ

KALORİFER KAZANI PERİYODİK KONTROLÜ

KALORİFER KAZANI PERİYODİK KONTROLÜ

Kalorifer kazanı periyodik kontrolleri firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kanunen yaptırılması zorunlu olan kalorifer kazanı periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine,TS EN 12952-6standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan kalorifer kazanı periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır. Firmamız TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde kalorifer kazanı periyodik kontrollerini yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra onaylı olarak hazırladığımız kalorifer kazanı periyodik kontrol raporlarımızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

KALORİFER KAZANI PERİYODİK KONTROLÜ

Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılan kalorifer kazanı periyodik kontrolleri
  • Kalorifer kazanı ekipmanları kontrolü ve yük testleri
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan kalorifer kazanı periyodik kontrol raporları
  • TÜRKAK Akreditasyonlu hazırlanan kalorifer kazanı periyodik kontrol raporları

KALORİFER KAZANI PERİYODİK KONTROLÜ Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Kalorifer kazanı periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Kalorifer kazanı periyodik kontrolünü kimler yapabilir?
Kalorifer kazanı periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Kalorifer kazanı periyodik kontrol süresi ne kadardır?
Kalorifer kazanı periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Kalorifer kazanı periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Kalorifer kazanı teknik özellikleri, kapasitesi kalorifer kazanı periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Kalorifer kazanı periyodik bakımları kontrol edilir. Kalorifer kazanı deformasyonu kontrolü, bağlantıları, su duman boruları ve kapakların kontrollerini içeren periyodik kontroller yapılır. Kalorifer kazanı gerekli şartları sağlıyorsa kalorifer kazanı hidrostatik basınç testi yapılır.
Kalorifer kazanı hidrostatik basınç testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
Kazan ısıtma yüzeyleri temizletilmelidir.Kazan üzerindeki bütün kaçaklar önlenmelidir. Kazan vanaları (emniyet ventili, ana buhar çıkış vanası, blöf vanası, prosestatlar) kapatılmalı.Kazan tamamen su ile doldurulmalı. Kazana ½ inç’lik bir bağlantı ağzı bırakılmalı ve bu ağızdan test pompası bağlanmalıdır.Kazan ön ve arka kapakları açılmalıdır.Doldurulan su oda sıcaklığında olmalıdır. Doldurulan suyun sıcaklığı donma riskinin olmayacağı sıcaklıkta olmalıdır. Basınç deneyi sırasında basınca maruz kalan parçaların gevrek kırılma riski dikkate alınarak suyun sıcaklığının fazla da olmaması gerekmektedir.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button