Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

HİDROFOR PERİYODİK KONTROLÜ

HİDROFOR PERİYODİK KONTROLÜ

HİDROFOR PERİYODİK KONTROLÜ

Hidrofor tankları basıncı düşük olan sularda, su basıncını artırarak istenilen yere aktarmaya yardımcı tesisat ekipmanıdır. Hidrofor tankı iş güvenliği ve güvenli kullanım için bakım ve kontrollerden geçirilmelidir. Hidrofor tankı periyodik kontrolleri firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Yasal zorunluluğu olan hidrofor tankı periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine, TS 1203 EN 286-1, TS EN 13445-5 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan hidrofor tankı  periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır. Firmamız TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde hidrofor tankı periyodik kontrollerini yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra onaylı olarak hazırladığımız hidrofor tankı periyodik kontrol raporlarımızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

HİDROFOR PERİYODİK KONTROLÜ Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılan hidrofor tankı periyodik kontrolleri
  • Hidrofor tankı ekipmanları kontrolü ve yük testleri
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan hidrofor tankı periyodik kontrol raporları
  • TÜRKAK Akreditasyonlu hazırlanan hidrofor tankı periyodik kontrol raporları

Ürün Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Hidrofor tankı periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Hidrofor tankı periyodik kontrolünü kimler yapabilir?

Hidrofor tankı periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.

Hidrofor tankı periyodik kontrol süresi ne kadardır?

  • Hidrofor tankı periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Hidrofor tankı periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Hidrofor tankı teknik özellikleri, kapasitesi hidrofor tankı periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Hidrofor tankının periyodik bakımları kontrol edilir. Hidrofor tankı deformasyonu kontrolü, bağlantıları ve filtrelerinin kontrollerini içeren periyodik muayene yapılır. Hidrofor tankı gerekli şartları sağlıyorsa Hidrofor tankına hidrostatik basınç testi yapılır.
Hidrofor tankı hidrostatik basınç testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
Hidrofor tankının muayenesinden önce hidrofor tankının soğuk su ile hidrolik basınç testi için tüm hava boşaltılır. Hidrofor tankı üzerinde bulunan emniyet ventili sökülür. Hidrofor tankından tesisata bağlantı kısımlarındaki vanalar tamamen kapatılır. Hidrofor tankının başka çıkışları da kapatılır. Bütün boruların akış istikametine doğru eğilimli olduğu ve su, yağ gibi birikimlerin bir blöf vanasından dışarı atıldığı kontrol edilir. Hidrofor tankı çevresinde yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin olmadığı kontrol edilir. Hidrofor tanının içine en üst seviyesinden içeride hiç hava kalmayacak şekilde su ile doldurulur.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button