Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

TRANSPALET PERİYODİK KONTROLÜ

TRANSPALET PERİYODİK KONTROLÜ

TRANSPALET PERİYODİK KONTROLÜ

Transpaletler zaman ve iş gücünden tasarruf için iş yerlerinde en çok kullanılan iş ekipmanlarından biridir. Transpaletlerin güvenli kullanımı için ise ranspalet periyodik kontrolü yaptırılması önemlidir.

Transpalet periyodik kontrolleri firmamızca uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kanunen yaptırılması zorunlu olan transpalet periyodik muayeneleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine, TS 10201 ISO 3184, TS EN ISO 3691-2, TS EN ISO 3691-5 standartları ile ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan transpalet periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır.

Firmamız TS EN ISO/IEC 17020 akreditasyonuna sahiptir. TÜRKAK Akreditasyon kapsamımız içerisinde manuel transpalet periyodik kontrolleri ve motorlu transpalet periyodik kontrollerini yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra onaylı olarak hazırladığımız transpalet periyodik kontrol raporlarımızın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

.......Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılan transpalet periyodik kontrolleri
  • Transpalet ekipmanları kontrolü ve yük testleri,
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi,
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan transpalet periyodik kontrol raporları,
  • TÜRKAK Akreditasyonlu hazırlanan transpalet periyodik kontrol raporları,

TRANSPALET PERİYODİK KONTROLÜ GÖRSELLERİ

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Transpalet periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
Transpalet periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
Tranpalet periyodik kontrolünü kimler yapabilir?
Transpalet periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere makine mühendisleri, makine yüksek mühendisleri ve makine teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Transpalet periyodik kontrol süresi ne kadardır?
Transpalet periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Transpalet periyodik kontrolü nasıl yapılır?
Transpalet teknik özellikleri, kapasitesi Transpalet periyodik kontrol formuna kayıt edilir. Transpaletlerin periyodik bakımları kontrol edilir. Transpalet çalışması, hidrolik sistem kontrollerini içeren periyodik muayene yapılır. Transpalet gerekli şartları sağlıyorsa transpalete yük testi yapılır.
Transpalet yük testinden önce yapılması gereken hazırlıklar var mıdır?
Transpalet yük testinden önce muayenesi yapılacak transpalete ait yük diyagramı veya kapasite etiketi üzerinde bulundurulmalıdır. Ve yük diyagramında belirtilen yükseklikteki belirtilen yükler kontrollerden önce hazırlanmalıdır.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde  İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

error: Content is protected !!
Call Now Button