Ostim Mahallesi, 1148. Sokak no:4, Yenimahalle/Ankara, Türkiye
+90 312 213 13 50

ELEKTRİK TESİSATI UYGUNLUK BELGESİ

ELEKTRİK TESİSATI UYGUNLUK BELGESİ

ELEKTRİK TESİSATI UYGUNLUK BELGESİ

İşyerlerinde elektrik tesisat uygunluk konusunda önlem alınmalı ve düzenli olarak kontrollerden geçmesi sağlanmalıdır. Sürekli ve geçici elektrik tesisatların yönetmeliğe göre alması gereken elektrik tesisat uygunluk belgesi firmamız tarafından gerekli kontrollerden sonra onaylı olarak verilmektedir. Kanunen yaptırılması zorunlu olan elektrik iç tesisat muayene uygunluk belgesi İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği, elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeliği, Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği ve Elektrik iç tesisleri yönetmeliği ve ilgili diğer TSE ve Amerikan Standartlarına göre hazırlanan elektrik tesisat uygunluk periyodik kontrol formlarımıza göre yapılmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerden sonra hazırladığımız elektrik tesisat uygunluk raporu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ulusal ve uluslararası platformlarda geçerliliği vardır.

 

ELEKTRİK TESİSATI UYGUNLUK BELGESİ Hizmet Açıklaması

  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak yapılan elektrik tesisat uygunlukperiyodik kontrolleri
  • Elektrik tesisatının uygunluğunun gözle kontrolü
  • Uygun olan ve uygun olmayan durumlar ve uygunsuzluklar karşısında yapılması gereken aksiyonların raporda belirtilmesi
  • Yönetmelikte ve standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak hazırlanan elektrik tesisat uygunluk kontrol raporları

Ürün Görselleri

Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, Muayene kuruluşları TS EN ISO/IEC 17020 Standartından TÜRKAK tan akreditedir.

Merak Edilenler
Elektrik tesisat uygunluk periyodik kontrol yönetmeliği nedir?
25.04.2013 tarihli, 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kontrollerimizde temel aldığımız yönetmeliktir.
Elektrik tesisat uygunluk raporunu kimler verebilir?
Elektrik tesisat periyodik kontrolünü İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde belirtildiği üzere elektrik mühendisleri, elektrik yüksek mühendisleri ve elektrik teknikerleri yapabilmektedir. Personelimiz iş ekipmanlarının periyodik kontrolünde yetkilendirilmiş ve sertifikalı, alanında uzman kadrodan oluşmaktadır.
Elektrik tesisat uygunluk belgesi süresi ne kadardır?
Elektrik tesisat uygunluk periyodik kontrol süresi yönetmelikte belirtildiği üzere 1 yıldır. Hazırlanan raporların kontrol tarihinden itibaren 1 yıl geçerliliği vardır.
Elektrik tesisatı uygunluk belgesi nereden nasıl alınır?
Elektrik tesisatı gözle kontrolden geçirilir. Enerji odası, kablo şaftı, sayaç ve dağıtım kabloları muayeneden geçirilir kontrolleri yapılır. Prizlerin kullanım yerlerine bakılır ve uygunluğu kontrol edilir. Elektrik aylık bakım kontrollerinin işyeri tarafından yapıldığı ve bununla ilgili elektrik aylık bakım formu doldurulduğu kontrol edilir. Firmamız elektrik tesisatı uygunluk belgesi için hizmet vermektedir.

İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü ve elektrik iç tesisat uygunluk raporu için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Başkent İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi 17020 Akredite bir kuruluş olarak, İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolünde her zaman yanınızdadır.
Türkiyenin her bölgesinde İş Ekipmanlarının Periyodik Test ve Kontrolü yapılmaktadır.

Sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi
error: Content is protected !!
Call Now Button